۱- سفارت میذاره به جای نامه تمکن پول نقد به یورو ببریم؟! عده ای از آفیسر ها قبول میکنن و عده ای قبول نمیکنن. (که براتون نقصی میزنن بعدا ببرید!)

۲- تو فرم سفارت آدرس محل اقامتو کجا بنویسیم؟ شهر کالجی که میخواید توش درس بخونید.

۳- انگیزه نامه باید در مورد کالج باشه یا دانشگاه؟ باید در مورد همون رشته دانشگاهی و دانشگاه و شهر دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتید باشه. در حد دو سه سطر به کالج اشاره کنید.

۴- قبلا با پذیرش رفتم مصاحبه ولی دلایلی بهش نرسیدم اما این بار میخوام یه پذیرش از یه دانشگاه دیگه بدم سفارت، میشه؟! خیر، پرونده با یک پذیرش باز میشه و با همونم بسته میشه. تحت شرایط خاص یا با اجازه خود سفارت و آفیسر بله ممکنه. ولی به طور معمول خیر!

۵- اگه در ایران امتحان ورودی بدم و قبول نشم ریجکت میشم؟ خیر. اگه قبول شدی باید نامه قبولیو بدی ب سفارت و ویزارو تحویل بگیری. اگه قبول نشدی باید پذیرش امتحان ترم بعد رو بدی ب سفارت و ویزارو تحویل بگیری

۶- برای گپ تحصیلی چه کار کنم؟ گپ تحصیلی رو باید در بهترین حالت با گواهی کار یا کارآموزی یا با مدرک زبان(بسته به مدت گپ تحصیلی) پر کنی

۷- تو ایران رفتم دانشگاه ،به سفارت چی بگم؟ هم مورد داشتیم که ریزنمرات دانشگاه داده به سفارت و ویزا گرفته ، هم مورد داشتیم که نگفته دانشجو بوده و ویزا گرفته. نکته مهم اینه که چه گفته بشه و چه گفته نشه انقدر انگیزه نامه قوی باید باشه که جای سوال و شک و شبهه برای سفارت نذاره.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها